۱۴۰۰-۰۳-۱۰

کتاب «شجره طوبی»، پاسخگوی پرسش‌های مهدویت

انتشارات به‌نشر کتاب «شجره طوبی» را با هدف پاسخگویی به پرسش‌هایی حوزه مهدویت منتشر و روانه پیشخوان کتابفروشی‌ها کرد.

به گزارش آستان نیوز، این کتاب، نتیجه چهار سال تحقیق و پژوهش علیرضا رمضانیان در باب مهدویت، زندگی و دولت و حکومت حضرت صاحب الزمان (عج) است که در 12 فصل نگارش شده است.
در فصل اول این کتاب در دو گفتار، معرفت امام زمان(عج) و موانع شناخت امام به طور اجمالی مورد بررسی قرار می گیرد. فصل دوم، سوم و چهارم کتاب نیز به شرایط، علائم قطعی ظهور حضرت مهدی(عج) و چند مورد علائم غیرحتمی ظهور می پردازد.

در فصل پنجم، زمان ظهور و سپاهیان حضرت بررسی شده است، نهضتی که از کنار کعبه آغاز می شود و یاران و پیروانش از سراسر جهان به او می پیوندند.
بیعت یاران و پیروان با امام عصر(عج)و امداد های غیبی در زمان قیام حضرت مهدی برای ریشه کردن ظلم و ستم از جهان مباحث فصل های هفتم و هشتم کتاب «شجره طوبی» است.

در فصل نهم به حکومت حضرت مهدی(عج) پرداخته شده و اینکه ایشان برای اداره جهانی رهیده از فساد، ظلم و ستم و تحقق حاکمیت اسلام، دولتی قوی از یاران زمان خویش و بزرگانی مانند حضرت عیسی(ع)، سلمان فارسی و مالک اشتر و... تشکیل می دهد .

فصل دهم کتاب «شجره طوبی» نیز به موضوع فرجام زندگی امام زمان(عج) پرداخته است و در دو فصل پایانی مباحث وضعیت جهانِ پس از عصر ظهور و رجعت معصومین و رویارویی انبیا و ائمه اطهار(ع) با دشمنان بررسی شده است.

کتاب «شجره طوبی» در 232 صفحه قطع رقعی با طراحی جلد حسین قربانی و صفحه آرایی پارسا صادقیان در 500 نسخه منتشر شده است و با قیمت 350 هزار ریال در فروشگاه های کتاب انتشارات آستان قدس رضوی در سراسر کشور و سایتwww.behnashr.com در دسترس علاقه مندان قرار دارد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

تماس‌های تلفنی تولیت‌های اعتاب عراق با تولیت آستان قدس رضوی
تولیت‌های آستان‌های مقدس حسینی و عباسی طی تماس‌های تلفنی جداگانه به مناسبت میلاد امام رضا(ع) با تولیت آستان قدس رضوی…