در رواق کتاب حرم مطهر رضوی انجام شد؛
۱۴۰۰-۰۳-۲۴

بررسی نقش دختر در خانواده با معرفی و خوانش کتاب «کلبه آرامش»

همزمان با ایام دهه کرامت، به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی کتاب «کلبه آرامش» در رواق کتاب خوانش و معرفی شد.

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام شهاب میرزایی مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان در مراسم معرفی، خوانش و بررسی کتاب «کلبه آرامش» با معرفی جزئیات این اثر گفت: کتاب کلبه آرامش با قلمی ساده و روان همراه با تصاویری زیبا به قلم امیر حسین بانکی‌پور به بررسی نقش دختر در خانواده می‌پردازد.

وی تصریح کرد: امام صادق(ع) می فرمایند: «دختران با تولدشان رحمت و برکت را به همراه می آورند، با ازدواجشان نیمی از دین همسرشان را کامل می کنند و وقتی به مقام مادری می رسند بهشت زیر پاهایشان گشوده می‌شود». البته بستگی دارد فرزندان در چه محیطی و با چه فرهنگی تربیت شوند و رشد و کمال پیدا کنند؛ اما مادران نقش بسیار مهمی در تربیت فرزندان خود دارند.

در بخشی از این کتاب آمده است: یکی از نقش‌هایی که برای خانم‌ها، خصوصا در دو دهه آغازین زندگی تعریف شده، نقش دختری است. از نگاه اسلام دختر مایه برکت خانه دانسته شده است.

ورود این عضو به خانواده، فضای آن را پر از لطافت و شیرینی می‌کند. در کنار این‌ها وظایفی نیز بر عهده دختران گذاشته شده است. در کتاب حاضر تلاش شده تا متناسب با فضای ذهنی دختران، هرآنچه لازم است یک دختر برای ارتباط مناسب با اعضای خانواده بداند، گردآوری شود.

رواق کتاب همه روزه در ایام دهه کرامت میزبان کتاب دوستان و نویسندگان در صحن قدس حرم مطهر رضوی است و هر روز یک کتاب خوانش و معرفی می شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

تماس‌های تلفنی تولیت‌های اعتاب عراق با تولیت آستان قدس رضوی
تولیت‌های آستان‌های مقدس حسینی و عباسی طی تماس‌های تلفنی جداگانه به مناسبت میلاد امام رضا(ع) با تولیت آستان قدس رضوی…