۱۴۰۰-۰۴-۰۱

170عنوان کتاب به زبان‌های خارجی با موضوع امام رضا(ع) در کتابخانه آستان قدس

مسئول امور تالار کتب خارجی کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی از وجود 170 عنوان کتاب فهرست‌نویسی شده با موضوع امام رضا(ع) به چهار زبان زنده دنیا در این تالار خبر داد.

به گزارش آستان نیوز، سکینه علوی‌فر با اشاره به اینکه تالار کتب خارجی کتابخانه آستان قدس رضوی دارای غنی‌ترین و نفیس‌ترین مجموعه‌های کتاب به زبان‌‌های خارجی است، اظهار کرد: این تالار دارای کتاب‌هایی به 92 زبان زنده دنیا است و از قابلیت امانت به اعضا برخوردار است.
وی افزود: 170 عنوان کتاب فهرست‌نویسی شده با موضوع امام رضا(ع) به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و اردو در دسترس مراجعه‌کنندگان به این تالار قرار دارد.
علوی‌فر با بیان اینکه در شرایط فعلی، بیشترین مراجعان خارجی تالار لاتین اردوزبان هستند، تصریح کرد: پژوهشگران سراسر دنیا با درخواست از طریق کتابخانۀ دیجیتال آستان قدس، می‌توانند مطابق با قوانین حق نشر از این منابع برخوردار شوند.
مسئول امور تالار کتب خارجی کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی، ترجمه کتاب «عیون اخبار الرضا(ع)» به زبان انگلیسی را به عنوان یکی از آثار برجسته در تالار کتب خارجی نام برد و افزود: این کتاب نوشته شیخ صدوق، ابوجعفر محمدبن‌علی‌بن حسین بن بابویه قمی، از دانشمندان برجسته و چهره‌های سرشناس و همچنین راویان شیعه در قرن چهارم هجری است.
وی در معرفی اجمالی این کتاب تصریح کرد: شیخ صدوق در این اثر، روایت‌هایی پیرامون امام رضا(ع) و مجموعه روایاتی که از آن حضرت نقل شده را جمع‌آوری کرده و دکتر علی پیروی آن را به زبان انگلیسی ترجمه کرده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

تماس‌های تلفنی تولیت‌های اعتاب عراق با تولیت آستان قدس رضوی
تولیت‌های آستان‌های مقدس حسینی و عباسی طی تماس‌های تلفنی جداگانه به مناسبت میلاد امام رضا(ع) با تولیت آستان قدس رضوی…