در ویژه برنامه پرسمان دینی مطرح شد:
۱۴۰۰-۰۴-۰۱

ائمه اطهار(ع) واسطه‎ خیری برای برآورده شدن حاجات

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) در ویژه برنامه پرسمان دینی حرم مطهر رضوی گفت: ائمه معصومین(ع) واسطه‎ خیر برای برآورده شدن حاجت انسان‌ها هستند.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری؛ رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) شب گذشته 31 خردادماه در سلسله برنامه‌های پرسمان دینی حرم مطهر رضوی ویژه دهه کرامت که از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در صحن جمهوری اسلامی حرم مطهر امام هشتم(ع) برگزار شد، به تبیین موضوع توسل و شفاعت پرداخت و گفت: ائمه اطهار(ع) واسطه بین خالق و مخلوق هستند و انسان می‌تواند با توسل به این بزرگواران زمینه تقرب به درگاه الهی را فرام سازد.
وی افزود: کمالات انسان در پرتو محبت و مودت به اهل بیت(ع) محقق می‌شود و زیارت یکی از راه‌های ابراز ارادت و علاقه نسبت به اهل بیت(ع) محسوب می‌شود.
حجت الاسلام اختری با اشاره به اینکه خداوند می‌تواند بدون واسطه نیز حاجات انسان را برآورده کند، ابراز کرد: براساس حکمت الهی، ائمه معصومین(ع) واسطه‎ی خیر برای برآوردن حاجات انسان‌ها هستند.
وی با بیان اینکه توسل برای تقرب جستن به خداوند است، ادامه داد: توسل به اولیای الهی هیچ منافاتی با صحبت کردن با پروردگار بدون واسطه ندارد چرا که انسان می‌تواند از راه دور هم با پروردگار و خالق خود ارتباط برقرار کند.
رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه شیعیان ائمه اطهار(ع) را واسطه قرار می‌دهند و برای گره‌گشایی در زندگی به این بزرگواران متوسل می‌شوند، خاطر نشان کرد: در واقع اهل بیت (ع)  بین انسان‌ها و خداوند نقش مکمل و واسطه‌گری دارند.

برچسب ها:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

تماس‌های تلفنی تولیت‌های اعتاب عراق با تولیت آستان قدس رضوی
تولیت‌های آستان‌های مقدس حسینی و عباسی طی تماس‌های تلفنی جداگانه به مناسبت میلاد امام رضا(ع) با تولیت آستان قدس رضوی…